Agentura ECHA spouští novou databázi chemických látek 

Agentura ECHA spouští novou databázi chemických látek 

Agentura ECHA spouští novou databázi chemických látek 

ECHA/NR/24/02 

ECHA CHEM je nové řešení pro zveřejňování informací o chemických látkách. První verze, která je nyní k dispozici, obsahuje informace ze všech registrací podle nařízení REACH – a další budou přibývat. 

Helsinky, 30. ledna 2024 – Agentura ECHA spravuje největší databázi chemických látek v Evropské unii (EU), která kombinuje údaje poskytnuté průmyslem s informacemi generovanými v regulačních procesech EU. ECHA CHEM je nové řešení pro sdílení rostoucího množství informací, které agentura hostí, s veřejností. 

V první verzi ECHA CHEM můžete najít informace ze všech více než 100 000 registrací podle nařízení REACH, které společnosti předložily agentuře ECHA. Později v tomto roce bude databáze rozšířena o přepracovaný seznam klasifikací a označování, po němž bude následovat první sada regulačních seznamů. 

 
Pozadí 

Aktuální platforma agentury ECHA Informace o chemických látkách, která byla spuštěna v roce 2016, rychle rostla a dnes obsahuje informace o více než 360 000 chemických látkách. V roce 2022 agentura ECHA oznámila, že vytvoří nový systém pro zveřejňování údajů o chemických látkách. ECHA CHEM umožňuje agentuře lépe zvládat rostoucí rozmanitost a množství údajů a zároveň využívat technologický pokrok. 

ECHA link na plný článek: https://echa.europa.eu/en/-/echa-launches-new-chemicals-database 

Ekotox webstránky k chemickému managementu: https://ekotox.cz/chemicky-management-rizeni-rizik-pri-vyrobe/ 

Ekotox Training webstránky o plánovaných školeních: https://trainingeu.eu/cs/seznam-webinaru/